FB

Lokality kurzů

BESKYDY

Středisko Pustevny 1018 m.n.m. patří mezi nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd. Pustevny získaly své pojmenování po poustevnících, kteří zde žili do roku 1874. Dominantou jsou dřevěné stavby v lidovém slohu od architekta Dušana Jurkoviče (Maměnka, Libušín, atd.). Na Pustevny se dostanete po silnici z Prostřední Bečvy nebo sedačkovou lanovkou, která vede z Ráztoky u Trojanovic. Pro vyznavače běžeckého lyžování je zde připraveno několik značených běžeckých tras. Mezi nejznámější patří trasa Pustevny – Martiňák – Pustevny, která měří celkem 16km. (www.napustevny.cz)

- - -

Obec Velké Karlovice 520 – 1024 m.n.m. leží v podhůří Beskyd a Javorníků. Velké Karlovice s rozlohou 82 km2 patří mezi největší obce v ČR. Díky velkému dostatku služeb a množství sněhu, který v oblasti vždy napadne, jsou V. Karlovice vyhledávanou lokalitou ne jen pro vyznavače bílé stopy. (www.velkekarlovice.cz)

- - -

JESENÍKY

Horské středisko Praděd Ovčárna 1300 – 1492 m.n.m. je nejvýše položeným lyžařským centrem v ČR, které se nachází v pohoří Jeseníků je nazýván moravským ledovcem. Na Ovčárnu se dostanete kyvadlovou dopravou z parkoviště Hvězda nad Karlovou Studánkou. Pro vyznavače běžeckého lyžování je připravena nejznámější trasa Ovčárna – Švýcárna – Červenohorské Sedlo a zpět, která měří 24km. (www.kudyznudy.cz)

JIZERSKÉ HORY

Bedřichov 707 m.n.m. je významným běžeckým centrem a nástupním místem na Jizerskou magistrálu. Najdete zde přes 170km upravovaných běžeckých stop. Do Bedřichova se dostanete po cestě vedoucí z Liberce nebo Jablonce nad Nisou. (www.jizerskaops.cz)

ČESKOMORAVSKÁ VRCHOVINA

Nové Město na Moravě 600 m.n.m. se nachází v nejkrásnější části Českomoravské vrchoviny. V Novém Městě na Moravě můžete najít turistické tratě, které vás provedou přes krásnou Vysočinu, ale i závodní tratě, které znají závodníci celého světa. Na tratích kolem hotelu SKI se pravidelně konají závody SP v běhu na lyžích a biatlonu. Členitý terén kolem vytváří ideální podmínky pro běžecké lyžování. (www.nmnm.eu)

Rakousko

Připravujeme :-)

 

 


NOVINKY

ZRUŠENÍ KEMPU

Vloženo dne: 18.1.2021

BOHUŽEL DLE NAŘÍZENÍ VLÁDY ČR, KTERÁ NÁM NIČÍ JIŽ DRUHOU SEZÓNU NAŠE SNAŽENÍ, JSME NUCENI OPĚT ZRUŠIT DALŠÍ BĚŽECKÝ KEMP. V SEZÓNĚ 21/22 SE BUDEME...

ZRUŠENÍ KEMPU JIZERKA II.

Vloženo dne: 11.1.2021

Dle nařízení vlády jsme opět nuceni zrušit další běžecký kemp JIZERKA II....

ZRUŠENÍ KEMPU JIZERKA I.

Vloženo dne: 5.1.2021

DLE NAŘÍZENÍ VLÁDY ČR JSME OPĚT NUCENI ZRUŠIT DALŠÍ TERMÍN BĚŽECKÉHO KEMPU :-( kemp Jizerka I.)...

STARŠÍ AKTUALITY >>

KONTAKT

Mgr. Jiří Vytlačil
Kopaná 2034
744 01 Frenštát pod Radhoštěm
IČO: 87077426

Tel.: +420 605 851 147
E-mail: info@skolarossignol.cz

minimapa

© Škola běžeckého lyžování Rossignol 2012Zpracování osobních údajů
Tvorba www: WebAZ s.r.o.