FB

Testovací centrum Rossignol

TESTOVACÍ CENTRUM ROSSIGNOL

Partner seriálu Stopa pro život, Škola běžeckého lyžování Rossignol a vybraných závodů je firma Rossignol, která pro Vás připravila skvělou nabídku a to možnost si vyzkoušet nové modely běžek přímo v závodě! Stejnou možnost máte i v zázemí akce (www.rossignoltour.cz).

- - -

Co k tomu potřebujete?

Předem je potřeba si vybrat model, který Vás zajímá. Dále napíšete žádost na info@skolarossignol.cz, kde uvedete údaje o sobě (výška, váha, tel. kontakt) a model, který byste rádi vyzkoušeli. Nezapomeňte uvést závod, na kterém chcete běžky otestovat.

Další instrukce:

  1. všechny běžky jsou osazeny pouze typem vázáním NNN
  2. běžky jsou půjčovány ZDARMA proti předložení jednoho dokladu totožnosti OP, ŘP
  3. běžecké boty a hůlky nejsou součástí půjčovny - nutno mít vlastní
  4. všechny běžky jsou zdarma připraveny základním parafínem
  5. na požádání jsou na testovací běžky zdarma nanášeny základní stoupací vosky
  6. v případě zájmu lze domluvit závodní mázu
  7. běžky lze vždy vyzvednout v místě startu již cca. 1h před startem závodu
  8. rezervace běžek na webu vždy ukončena v úterý před závodem tj.:

 

TERMÍNY PRO UKONČENÍ REZERVACE BĚŽEK:

  • Karlův běh (BOŽÍ DAR) 9.3.2016

 

TESTOVACÍ BĚŽKY SKATING

Orientáční tvrdosti běžeckých lyží - Skating:

173cm (40-55kg)

180cm (50-65kg)

186cm (65-80kg)

192cm (nad 75kg) 

 

X-IUM SKATING WCS S1 (studená struktura)

Elitní běžky na úrovni Světového poháru pro ctižádostivé závodníky a šampiony ze Soči na bruslení. Díky nové Worldcup struktuře skluznice, 3D profilu konstrukce, Nomex Honeycomb jádru s karbonovým vyztužením a Control Edge ABS bočnicím mají ultra nízkou hmotnost a nabízí precizní výkon. Nižší a kratší karbonová špička zlepšuje ovládání, dvojitá drážka na skluznici zvyšuje vodivost, stabilitu a kontrolu směru. Model S1 má nižší camber a skluznici přizpůsobenou pro upravené tratě s tvrdým a rychlým sněhem. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 192cm

 

X-IUM SKATING WCS S2 (univerzální struktura)

Elitní běžky na úrovni Světového poháru pro ctižádostivé závodníky a šampiony ze Soči na bruslení. Díky nové Worldcup struktuře skluznice, 3D profilu konstrukce, Nomex Honeycomb jádru s karbonovým vyztužením a Control Edge ABS bočnicím mají ultra nízkou hmotnost a nabízí precizní výkon. Nižší a kratší karbonová špička zlepšuje ovládání, dvojitá drážka na skluznici zvyšuje vodivost, stabilitu a kontrolu směru. Model S2 má univerzální flex a výšku průhybu na univerzální použití do každých sněhových podmínek. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 192cm, 186cm, 180cm, 173cm 

 

X-IUM SKATING WCS S3 WHITE BASE (teplá struktura)

Elitní běžky na úrovni Světového poháru pro ctižádostivé závodníky a šampiony ze Soči na bruslení v mokrém a měkkém sněhu. Verze S3 je vybavená tvrdší bílou skluznicí, která umožňuje hlubší strukturu, díky které je skluznice hydrofobnější pro optimální výkon ve špinavých a/nebo mokrých sněhových podmínkách. Díky nové Worldcup struktuře skluznice, 3D profilu konstrukce, Nomex Honeycomb jádru s karbonovým vyztužením a Control Edge ABS bočnicím mají ultra nízkou hmotnost a nabízí precizní výkon. Nižší a kratší karbonová špička zlepšuje ovládání, dvojitá drážka na skluznici zvyšuje vodivost, stabilitu a kontrolu směru. Model S3 White Base má vysoký camber vhodný pro měkčí sníh. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 192cm 

 

X-IUM SKATING (univerzální struktura)

Běžky pro ctižádostivé závodníky a experty v bruslařských disciplínách. Jsou vybavené stejnou konstrukcí jako lyže X-ium série WCS. Prochází procesem párování Rossignol Fit System (RFS), kde se měří hlavně flex a výška průhybu, a který tak zajišťuje precizně sladěné páry lyží. Mají univerzální flex a výšku průhybu na univerzální použití do každých sněhových podmínek. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 192cm, 186cm

 

DELTA COURSE SKATING (univerzální struktura)

Vysoce výkonné lyže na bruslení pro závodníky a pokročilé lyžaře. Díky Active Cap konstrukci, Honeycomb jádru a Extended Edge technologii se lyže Delta Course Skating vyznačují nízkou hmotností a precizním výkonem. Nižší a kratší špička zlepšuje ovládání, dvojitá drážka na skluznici zvyšuje vodivost, stabilitu a kontrolu směru. Lyže Delta Course Skating jsou vybavené vrstvou karbonu, aby se zvýšila tvrdost a síla při odrazu. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 186cm 

 

DELTA SKATING

Výkonné lyže na bruslení pro závodníky a pokročilé lyžaře. Nové tenčí jádro má nižší hmotnost a tolerantnější flex na špičce a patě lyží. Díky Active Cap konstrukci, závodnímu Nomex Honeycomb jádru a Extended Edge technologii se lyže Delta Skating vyznačují nízkou hmotností a precizním výkonem. Prochází procesem párování Rossignol Fit System (RFS), kde se měří hlavně flex a výška průhybu, a který tak zajišťuje precizně sladěné páry lyží. Speciální odrazová zóna poskytuje maximální přilnavost a jednodušší odraz. Nižší a kratší špička zlepšuje ovládání, dvojitá drážka na skluznici zvyšuje vodivost a stabilitu. V Delta Skating lyžích je použitá vrstva skleněných vláken místo karbonu kvůli měkčímu a přizpůsobivějšímu flexu. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 186cm

 

ZYMAX SKATING (univerzální struktura)

Výkonné rekreační lyže na bruslení pro fitness orientované lyžaře. Nové tenčí jádro má nižší hmotnost a tolerantnější flex na špičce a patě lyží. Díky Active Cap konstrukci, Premium Low Density core jádru a Extended Edge technologii poskytují tyto běžky precizní výkon. Speciální odrazová zóna poskytuje maximální přilnavost a jednodušší odraz. Racing Cobra vykrojení zlepšuje stabilitu při odraze, dvojitá drážka na skluznici zlepšuje vodivost. Zymax Skating jsou perfektní, cenově dostupné lyže na bruslení se skluznicí, jaká se používá na závodních lyžích. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 190cm, 180cm, 170cm, 160cm

 

 

TESTOVACÍ BĚŽKY CLASSIC

Orientační tvrdosti běžeckých lyží - Classic:

Classic:                                             Classic R-SKIN:

166cm (do 40kg)

186cm (40-50kg)

191cm (40-50kg)                               191cm (40-55kg)

196cm (50-70kg)

198cm (50-70kg)                               198cm (55-66kg)

203cm (70-85kg)                               203cm (65-75kg)

208cm (nad 75kg)                              208cm (70-80kg)

 

X-IUM CLASSIC WCS C1 (studená struktura)

Elitní běžky na úrovni Světového poháru pro ctižádostivé závodníky na klasické disciplíny. Díky nové Worldcup struktuře skluznice, 3D profilu konstrukce, Nomex Honeycomb jádru s karbonovým vyztužením a Control Edge ABS bočnicím mají ultra nízkou hmotnost a nabízí precizní výkon. Díky nové Bi-Edge technologii je průhyb lyže delší a odrazová zóna poskytuje více energie. Verze C1 má nižší průhyb ideální pro použití s tvrdými odrazovými vosky. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 208cm

 

X-IUM CLASSIC WCS C2 (univerzální struktura)

Elitní běžky na úrovni Světového poháru pro ctižádostivé závodníky na klasické disciplíny. Díky nové Worldcup struktuře skluznice, 3D profilu konstrukce, Nomex Honeycomb jádru s karbonovým vyztužením a ontrol Edge ABS bočnicím mají ultra nízkou hmotnost a nabízí precizní výkon. Díky nové Bi-Edge technologii je průhyb lyže delší a odrazová zóna poskytuje více energie. Verze C2 jsou univerzální lyže do každých podmínek. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 208cm, 203cm, 198cm, 191cm, 186cm, 166cm

 

X-IUM CLASSIC WCS C3 (teplá struktura)

Elitní běžky na úrovni Světového poháru pro ctižádostivé závodníky na klasické disciplíny. Díky nové Worldcup struktuře skluznice, 3D profilu konstrukce, Nomex Honeycomb jádru s karbonovým vyztužením a Control Edge ABS bočnicím mají ultra nízkou hmotnost a nabízí precizní výkon. Díky nové Bi-Edge technologii je průhyb lyže delší a odrazová zóna poskytuje více energie. Model C3 má vyšší průhyb ideální pro použití s klistrem. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 208cm, 203cm 

 

X-IUM CLASSIC WCS C3 WHITE BASE (teplá struktura)

Elitní běžky na úrovni Světového poháru pro ctižádostivé závodníky na klasické disciplíny. Verze C3 WHITE BASE má tvrdší bílou skluznici s hlubší strukturou, která je hydrofobnější a poskytuje optimální vlastnosti pro vyšší výkon na špinavém a mokrém sněhu. Díky 3D profilu konstrukce, Nomex Honeycomb jádru a Control Edge ABS bočnicím mají ultra nízkou hmotnost a nabízí precizní výkon. Díky nové Bi-Edge technologii je průhyb lyže delší a odrazová zóna poskytuje více energie. Verze C3 má vyšší průhyb ideální pro použití s klistrem. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 208cm, 203cm 

 

X-IUM CLASSIC C2 (univerzální struktura)

Běžky pro ctižádostivé závodníky na klasické disciplíny. Jsou vybavené stejnou konstrukcí jako lyže X-ium série WCS. Prochází procesem párování Rossignol Fit System (RFS), kde se měří hlavně flex a výška průhybu, a který tak zajišťuje precizně sladěné páry lyží. X-ium Classic s konstrukcí bez karbonu představují dostupnější vysoce výkonné lyže na závodní úrovni. Verze C2 jsou univerzální lyže do každých sněhových podmínek. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 203cm, 198cm 

 

X-IUM CLASSIC AR (univerzální struktura)

Běžky pro ctižádostivé závodníky na klasické disciplíny. Jsou vybavené stejnou konstrukcí jako lyže X-ium série WCS. Prochází procesem párování Rossignol Fit System (RFS), kde se měří hlavně flex a výška průhybu, a který tak zajišťuje precizně sladěné páry lyží. Skluznice se šupinami AR Plus poskytuje perfektní rovnováhu mezi odrazem a skluzem na každém typu sněhu. X-ium Classic s konstrukcí bez karbonu představují dostupnější vysoce výkonné lyže na závodní úrovni. Univerzální lyže do každých sněhových podmínek. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 203cm, 198cm 

 

DELTA COURSE CLASSIC NIS (univerzální struktura)

Vysoce výkonné lyže na klasiku pro závodníky a pokročilé lyžaře. Díky Active Cap konstrukci, Honeycomb jádru a Extended Edge technologii se tyto lyže vyznačují nízkou hmotností a precizním výkonem. Speciální odrazová zóna poskytuje maximální grip a účinnější odraz. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 196cm 

 

R-SKIN (univerzální struktura)

NOVINKA LETOŠNÍ SEZÓNY, běžky pro ctižádostivé závodníky na klasické disciplíny. Jsou vybavené stejnou konstrukcí jako lyže X-ium série WCS. Prochází procesem párování Rossignol Fit System (RFS), kde se měří hlavně flex a výška průhybu, a který tak zajišťuje precizně sladěné páry lyží. X-ium Classic s konstrukcí bez karbonu představují dostupnější vysoce výkonné lyže na závodní úrovni. Univerzální výška průhybu do každých sněhových podmínek a R-SKIN úprava stoupací komory vložením mohérového pásku (již žádné stoupací vosky). Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 208cm, 203cm, 198cm, 191cm 

 

DELTA CLASSIC AR (univerzální struktura)

Výkonné lyže na klasiku pro pokročilé lyžaře. Nové tenčí jádro má nižší hmotnost a tolerantnější flex na špičce a patě lyží. Díky Active Cap konstrukci a kvalitnějšímu Nomex Honeycomb jádru se lyže Delta Classic vyznačují nízkou hmotností a precizním výkonem. Prochází procesem párování Rossignol Fit System (RFS), kde se měří hlavně flex a výška průhybu, a který tak zajišťuje precizně sladěné páry lyží. Speciální odrazová zóna poskytuje maximální přilnavost a jednodušší odraz, skluznice se šupinami AR Plus poskytuje perfektní rovnováhu mezi odrazem a skluzem na každém typu sněhu. Vrstvu skleněných vláken nahradil karbon kvůli citlivějšímu a přizpůsobivějšímu flexu. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 198cm 

 

ZYMAX CLASSIC NIS (univerzální struktura)

Výkonné rekreační lyže na klasiku pro fitness orientované lyžaře. Nové tenčí jádro má nižší hmotnost a tolerantnější flex na špičce a patě lyží. Díky Active Cap konstrukci, Premium Low Density core jádru a Extended Edge technologii poskytují tyto běžky precizní výkon. Speciální odrazová zóna poskytuje maximální přilnavost a jednodušší odraz. Zymax Classic jsou perfektní, cenově dostupné lyže na klasiku se skluznicí, jaká se používá na závodních lyžích. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 201cm, 196cm 

 

ZYMAX CLASSIC NIS AR (univerzální struktura)

Výkonné rekreační lyže na klasiku pro fitness orientované lyžaře. Nové tenčí jádro má nižší hmotnost a tolerantnější flex na špičce a patě lyží. Díky Active Cap konstrukci, Premium Low Density core jádru a Extended Edge technologii poskytují tyto běžky precizní výkon. Speciální odrazová zóna poskytuje maximální přilnavost a jednodušší odraz. Skluznice se šupinami AR Plus poskytuje perfektní rovnováhu mezi odrazem a skluzem na každém typu sněhu. Zymax Classic AR jsou perfektní, cenově dostupné lyže na klasiku se skluznicí, jaká se používá na závodních lyžích. Kompatibilní s NIS vázáním NNN.

Testovací délky: 196cm

 

 

 


NOVINKY

Termíny kurzů pro zimní sezónu 16-17

Vloženo dne: 28.9.2016

Pokud plánujete vyrazit na některý z našich kurzů v zimní sezóně 16-17, tak neváhejte. Zima se již blíží :-) Termíny běžeckých škol 16-17 zde    ...

Kolečkové lyže

Vloženo dne: 30.6.2016

Již tento víkend ve Velkých Karlovicích startuje seriál závodů na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics 2016, tak si dorazte protáhnou svá těla .-) Propozice...

2x kurz Beskydy - Pustevny

Vloženo dne: 21.2.2016

Na dva únorové víkendy se náš tým přesunul na závody a školu běžeckého lyžování do Beskyd. První víkend v sobotu ve Velkých Karlovicích počasí moc nepřálo, závod se uskutečnil...

STARŠÍ AKTUALITY >>

KONTAKT

Mgr. Jiří Vytlačil
Kopaná 2034
744 01 Frenštát pod Radhoštěm
IČO: 87077426

Tel.: +420 605 851 147
E-mail: info@skolarossignol.cz

minimapa

© Škola běžeckého lyžování Rossignol 2012
Tvorba www: WebAZ s.r.o.